KRĄG OPOWIEŚCI PORODOWYCH to spotkanie ukazująca pozytywne oblicze porodu, wyjątkowa przestrzeń, w której kobiece przeżycia związane z macierzyństwem nabierają nowego znaczenia. Tematy trudne moga zostć wypowiedziane, aby ulec transformacji, a piękne wspomnienia stają się balsamem, który karmi wszystkie kobiety połączone ze sobą delikatną, niewidzialną siecią.

Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę.

Na spotkaniu wytworzymy bezpieczne pole do rozmów o dobrym porodzie, do podzielenia się własnymi opowieściami i doświadczeniami oraz przestrzeń do marzeń. Z każdego doświadczenia porodowego można wydobyć pozytywny, wzmacniający przekaz. Poród transformuje, zmienia perspektywę, jest rytuałem przejścia dla Kobiety, Dziecka oraz osób towarzyszących. To wydarzenie wielkiej mocy, a jednocześnie tak subtelne, intymne i wzruszające.

Tym razem szczególnie skupimy się na PORODZIE LOTOSOWYM. Czym on własciwie jest, dlaczego warto taki rozważyć, jak opiekować się dzieckiem połączonym z łożyskiem i w końcu, co można zrobić z placentą, gdy już sie oddzieli?
Na spotkaniu będzie można również zasięgnąć informacji na temat porodów domowych, ich szczególnej specyfiki oraz towarzyszących im aspektów formalnych.

Na Krąg zapraszamy wszystkie kobiety – mamy i córki, kobiety które planują macierzyństwo oraz te, które są już matkami.

PROWADZENIE:
Przestrzeń Kręgu będzie chroniła Magdalena Bartosik, matka trójki dzieci, w tym dwójki urodzonej w domu, lotosowo. Kobieta, która z pasją zanurza się w przestrzeń narodzin, wierzy w wielką mądrość Kobiety i jej Ciała oraz w wielką moc zaufania do tego naturalnego, pięknego procesu.

SZCZEGÓŁY I ZAPISY
Zapraszamy 10 kwietnia br. na godzinę 17.00 do Młyn-Zabierzów, ul. Poganów 9, 32-080 Zabierzów.

Godzinę przed Kręgiem – o 16:00, spotykamy się aby wspólnie przygotować coś do zjedzenia, swobodnie porozmawiać.

Dobrowolny wkład (sugerowane: 10 zł) na pokrycie kosztów organizacyjnych Kregu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: maria.r@mlynzabierzow.pl

Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/978622128896870/


poprzednie spotkania odbyły się:

13 marca 2016, w ramach WYMIANKI DLA MAMY I TATY
https://www.facebook.com/events/1087131397996115/

6 lutego 2016, w ramach POKAZU FILMU + DYSKUSJI:
https://www.facebook.com/events/507943496045167/