Pamiętasz zeszłoroczny SLOT FEST w Młyn Zabierzów? BYŁ MŁYN! :)
Dla przypomnienia sobie tamtych wydarzeń zobacz zdjęcia Agnieszki Wywiał i Kingi Cholewy i zaglądnij na stronie organizatora, czyli ekipy SLOT FEST KRAKÓW.

 

 

GDZIE? & KIEDY?

KIEDY? 19 września, od godz. 11:00
GDZIE? Młyn Zabierzów > lokalizacja

OPIS

Tak o tegorocznym wydarzeniu piszą organizatorzy:

Szukaliśmy tego, co nas aktualnie porusza i inspiruje.
W rozmowach powracało określenie „enough!”.
I pytania – czy może nie chcemy zbyt wiele i zbyt szybko?
Czy jest taki moment, że powiedzielibyśmy sobie „dość”?
Wystarczy? Styknie?

Nie dość czasu. Nie dość kasy. Wciąż nie mamy dość, więc pędzimy, produkujemy, nabywamy i gromadzimy. Przepracowujemy najwięcej godzin w Europie – i już żyjemy na poziomie, na który nie stać większości świata. Kogo i kiedy stać na powiedzenie sobie „dość”?

STYKNIE FEST wyobrażamy sobie więc jako spotkanie ludzi, którzy chcą kiedyś powiedzieć: „mi już wystarczy”. To szukanie alternatyw dla konsumpcyjnej kultury nienasycenia, sztucznie kreowanych potrzeb i ciągłego niezadowolenia. Jeżeli my nie powiemy „dość”, prędzej czy później powie to za nas układ krwionośny, mąż, żona lub nasza planeta.

Dlatego spróbujemy wyobrazić sobie świat wolny od obsesji efektywności w zdobywaniu kolejnych rzeczy i doświadczeń; świat w którym dla wszystkich wystarczy, kiedy zdołamy dostrzec, jak wiele mamy i podzielić się z drugim.

W programie:
STYKNIE czasu – bezkarnie leniwe popołudnie w Czajowni, warsztaty z mądrego planowania i zarządzania zasobami, spotkania z ludźmi promującymi dwudziesto-, a nawet czterogodzinny tydzień pracy.
STYKNIE kasy – wejście jedyne 10 zł!, wykłady o mądrym planowaniu finansów, spółdzielczości, ekonomii społecznej, alternatywach wobec kredytu mieszkaniowego i (coraz mniej realnej) emerytury z ZUSu, warsztaty „zrób coś z niczego”, a także samodzielnej naprawy roweru i domu bez chemii.
STYKNIE jedzenia – smakołyki, spotkania z kooperatywami, dyskusja o przyczynach kryzysów żywnościowych, warsztaty o zdrowym jedzeniu, nocne ognisko po koncercie

SPOTKAJMY SIĘ TEJ JESIENI – NA LUZIE.
ZAREZERWUJ DATĘ.
WIĘCEJ INFO – WKRÓTCE.

Tegoroczne spotkanie jest już trzecim slotowym wydarzeniem we Młynie!
wydarzenie na fejsbuku TUTAJ!
WIĘCEJ INFO WKRÓTCE! :)